Letnímu běhu 2013 odzvonilo

Je to přesně den, kdy byl oficiálně zakončen letní běh LKVM 2013. Bourací četa poté doladila poslední zbytky na tábořišti (tímto díky všem frekventantům, kteří přiložili ruku k dílu!) a kolem páté hodiny tábořiště v Nové Vsi opustila. Letní části čekatelského kurzu se zúčastnilo celkem 25 frekventantů, vůdcovského 17 frekventantů, k dispozici měli více než 25 instruktorů. Závěrem tábora proběhla čekatelská zkouška, která byla ve většině případů úspěšná, opravy proběhnou na závěrečném víkendu v Modré. Mám takové tušení, že nejsem sama, komu bude chybět tábořiště u Oslavy, chladné noci a rána, pařák přes den, kytarový budíček a vtipný raníček, program napěchovaný přednáškami, etapami, rituály, gombíky, relaxacemi, oddílovými radami, nejeden z nás si vybaví chorály se Stenlim, fronty na jídlo přes celé náměstíčko, tradiční zpětné vazby, čajovnu, astrovečerníček,… Zpětně snad rádi zavzpomínáte na zvuk zvonku a činelek, které na jednu stranu znamenaly, že už nemáte žádný čas, nebo se dal tento zvuk vyložit úplně jinak – máme spoustu času na to předat si naše vědomosti, zkušenosti, dovednosti, tak proč ztrácet drahocenné minuty? Snad jsme čas, který nám byl dán, využili maximálně. Ale co bude dál? Pamatujete na Gillvelský kruh nebo na slova ze „Skotské“? „Jsme pevně v kruhu spojeni a sejdeme se zas,“ se tam přece zpívá. Instruktoři mají před sebou v září tzn. „Zpětnou“ (vazbu). V říjnu se potkáme ve Vracově s VLKy, abychom společně posunuli jejich vůdcovské vzdělání o nemalý kousek kupředu. No a v listopadu oba kurzy, čekatelský i vůdcovský, tradičně zakončíme v Modré u Velehradu.

Děkujeme za hezky strávený letní běh a co nejdřív naviděnou! :)

Martička