Jarní víkend VLK 2017O slunném jarním víkendu 7. – 9. 4. 2017 proběhl ve Znojmě zahajovací víkend vůdcovského lesního kurzu Velká Morava. Po přivítání chlebem a solí se vůdci vydali do Krčmy U Perunova rypáku seznámit se s místními Velkomoravany. Následující den se nesl ve znamení putování po kraji, ve kterém byli ze strachu z Uhrů tito ukrývající se učenci rozeseti. Vůdcové je cestou nacházeli a zjišťovali od nich, co obnáší studium velkomoravské univerzity, a zároveň byli prověřováni, zda-li jsou takového studia hodni. Po celém dni byli následně proklepnuti také velkomoravskou stráží ve svých morálních i jiných kvalitách, a prošli! Vlci tak mohli být při slavnostním rituálu oficiálně přivítáni na půdě velkomoravské univerzity, dostali dokonce velkomoravské indexy. Neděli naplnily technikálie, společné foto a delší či kratší cestování do všech koutů naší republiky.