Tým Velké Moravy

Legenda: OR = oddílová rada, DRAT = dramaturgický tým

Mikro – Eva Novotná

Vůdkyně VLK, Vedení oddílu a personalistika

Zabývám se edukací v muzeu v Třebíči, starám se o vzdělávání a pohodu dětí (nejen svých). Poradím ti se záležitostmi týkající se vedení přístavu. Ráda tvořím, jezdím na vodu, zbožňuji sladká jídla a rajčata.

Mary – Pavla Bednáriková

Vůdkyně ČLK, Osobnost čekatele, Komunikace, patron OR

Doma jsem ve Valašském Meziříčí, kde jsem předala oddíl a teď si moc užívám oddílové skautské dovolené v táborové kuchyni. Častěji mě ale potkáte v Brně, buď v práci v sociálním podniku Restart nebo jako správného kavárenského povaleče v kavárně, na zahrádce, na patníku, na stojáka, v parku atd.

Ferda – Jana Vytásková

Psychologie, patronka OR

Původně pocházím z Prostějova, kde je i mé skautské středisko. Po vystudování psychologie jsem se přesunula do Prahy, kde nyní pracuji jako recruiter. V Junáku se starám o odbor vlčat a světlušek.

Mýval – Mgr. Karel Ryba

Organizace, Právo, předseda zkušební komise, hospodář

Pracuji jako ředitel ve státní správě. Na Velké Moravě podporuji smysl pro humor a najdeš mě nejčastěji s papírem v ruce včetně bankovek. Ve volném čase rád cestuji, žiju kulturou a pátrám po svých předcích. Jsem místopředsedou okresní rady a zpravodajem pro vzdělávání okresu.

Ježek – Radomír Staš

zástupce vůdce VLK, garant Osobnosti vůdce, DRAT

Mám rád výzvy, a proto se vydávám profesně i ve volném čase do míst, které prostě výzvy jsou. Ať už jde o ochranu krajiny, pedagogiku, politiku nebo zkrátka jen vedení oddílu, střediska. Chci, aby účastníci pochopili život jako příležitost, kterou je třeba chytit za pačesy a vyrazit za horizont!

Liška – Ludmila Stašová

Eko-enviro, patronka OR

Z Bílých Karpat, pracující jako koordinátorka a lektorka ekologického vzdělávání v Centru Veronica Hostětín, bývalá vedoucí dívčího oddílu. Přiroda, zelené programy a envirotémata na Velké Moravě i v životě. V doupěti, v zahradě, v kuchyni, na cestách. S Ježkem, s foťákem a s odhodláním.

Martička – Martina Pitnerová

patronka OR, šéfredaktorka Hlaholu

Studuju sociální práci na MU v Brně, pracuju v mateřské škole a v retrohračkářství. V oddíle jsem zástupkyně VO a rovněž mě baví žít na VM i na RK Fonticulus Maděra. Kromě skautingu mám ráda vše folklórní, tanec, cestování, toulání se přírodou, hraní na kytaru, kulturní počiny či pití dobrého kafe!

Prcek – Jan Morávek

šéf DRATu, Osobnost čekatele, propagace, čajovna

Pocházím ze San Piega, kde už 3 roky vedu několik družin skautů. Častěji mě ale potkáte v Brně, kde studuji informatiku. Nejraději se věnuji sci-fi a fantasy v jakékoliv podobě.

Mazda – Jakub Mazanec

šéf DRATu, Komunikace

Věnuji se studiu dějepravy a Orientu na FF UK, ale rád si s vámi promluvím i o divadle, poezii, rétorice nebo čemkoliv jiném :-) Na VM pro vás jakožto člen DRATu budu chystat nevšední zážitky a výlety do světa fantazie. Poznávací znamení: modrá-bílá-modrá-bílá-modrá-bílá-modrá.

Hrob – Robin Vysloužil

vrchní lopata, propaganda, bezpečák

Z Prostějova, věčně studuju informatiku v Brně. Velký fanda internetového bizáru, nekorektního humoru a skateboardingu.

Peťa – Petra Zajíčková

DRAT

Pocházím z Olomouce, kde jsem 4 roky vedla družinu starších světlušek. Nyní mě ale najdete spíš v Praze, kde studuji na fakultě architektury. Ráda chodím po horách, zpívám, kreslím a realizuji různé šílenosti :D

Káně – Bc. Štěpán Káňa

šéfkuchař, Historie, Myšlenkové základy skautingu

Studuji analytickou chemii i učitelství chemie na PřF Masarykovy univerzity. Pocházím z Břeclavi, kde se podílím na vedení střediska i pomáhám při vedení vlčat. Hraji na mnoho hudebních nástrojů a sním, že se jednou stanu Nejvyšším panem železničářem.

Ostříž – Jan Štěpánek

DRAT

Jsem švihák pocházející z oddílu Tornádo, což zřejmě vysvětluje několik mých vlastností. Studuji učitelství pro SŠ na PřF JČU. Rád si hraju a ptám se „proč“. Nerad poučuji, ale... Na VM se starám o zážitky, takže můžeme podniknout nějaké to šodání nebo se společně kouknout do šajzky. ;-)

Učeň – Jakub Holobrádek

Metodika, patron OR

Studuju v Brně Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Hraju v Havlíčkově Brodě softball. Jsem v redakční radě Skautingu. Fascinuje mě Seton, indiáni a stylové táboření v týpí.

Taťka – Mgr. Martina Rybová

Hospodaření, patronka OR

Pracuji jako učitelka na prvním stupni ZŠ. Působila jsem jako vůdkyně oddílu, zástupkyně vůdce střediska, výchovná zpravodajka a revizorka okresu. V současnosti hospodařím na různých skautských akcích okresu a střediska. Mám ráda rukodělné aktivity, práci na zahradě, čtu knížky a zabývám se genealogií.

Drobek – Radoslav Šonský

Metodika

Lékař, vůdce oddílu, výchovný zpravodaj ORJ a když čas dovolí, rád se bavím sportem, literaturou a hudbou aktivně a pasivně a vším, co mi přijde zajímavé a pod ruku. Značka: otevřen diskuzím o čemkoliv.

Majkl – Michal Holobrádek

DRAT

Pocházím z Břeclavi, kde taky vedu roverský kmen. Rovering mi přijde natolik zajímavý, že se angažuju v Roverském odboru Junáka. Hraju softball, díky kterému cestuju po světě a reprezentuju naši zem. Miluju čokoládu a zmrzlinu…

Walker – Jan Žárský

ministr propagandy a médií, servis tým

Pocházím z Kopřivnice, ale teď studuju v Brně informatiku. Mám na svědomí velkomoravský web. Ve volném čase hraju na kytaru, chystám oddílové akce nebo bastlím s Arduinem.

Gabča – Gabriela Plchová

DRAT, Metodika

Pocházím z malebného městyse Jedovnice, kde vedu skautky a jsem zástupce vedoucího oddílu. Mimo to mě můžete potkat na Jihomoravské Žirafě, v ulicích Brna či na menších roverských akcích. Ráda tvořím, píši, tančím, zpívám nebo koukám do ohně.

Anča – Anna Poláková

servis tým

Skautuju v Českých Budějovicích a čerstvě studuji v Hradci Králové, takže od oddílu mám teď pauzu. Na kurzu se potkáme nejčastěji v kuchyni. Ve volném čase ráda chodím na libovolně dlouhé procházky.

Štěstí – Michaela Hofírková

patronka OR, servis tým

Pocházím z Ostravy, kde vedu družinky světlušek a čerstvě okouším povinnosti zástupkyně vedoucího oddílu. Jinak se většinou nacházím v Brně, kde studuji dějiny umění. Pokud zrovna neskautuji, či nesedím v knihách, tak ráda fotím, cestuju a pojídám olivy.

Dáda – David Lang

Čerstvě jsem převzal chlapecký oddíl v Brně, kterému se snažím věnovat co nejvíce času. Zbytek času mi bere ta nepříjemná zkouška, co začíná na M (a končí aturita), a příprava na budoucí studium 1 a 0. Pokud se i tak dostaví volná chvíle, rád ji trávím hrou na kytaru, zpěvem, prací se dřevem, případně tvorbou počítačových her. Poznávací znamení: fousy plné smíchu.

Jéňa – Jan Osolsobě

Jsem z malé vesničky jménem Luleč, ve které jsem zástupce kapitána oddílu vodních skautů. Rád spím a jím. Studuji informatiku v Brně a závodně běhám. Také rád hraji na kytaru a zpívám.

Bábin – Ondřej Luka

Studuji střední školu veřejnoprávní v Praze, ale doma jsem v (na) Kladně, kde působím jako oddílový rádce. Ve volném čase rád cestuji, jezdím na horském kole a lezu po skalách.

Robbin – Jakub Lehký

Metodika, DRAT

Jmenuji se Robbin a skautuji od roku 2006 v Hranicích, kde se v současné době podílím na vedení oddílu. Kromě Velké Moravy mě najdete v týmu RK Citadela. Snažím se využívat svůj čas naplno, takže kromě studia na gymnáziu se věnuji volejbalu, dřevárenskému šermu, hře na trubku a tanci (rekreačně). Kromě Junáka jsem také členem woodcrafterské Ligy lesní moudrosti.

Anička – Anna Kašparová
Vezír – Martin Sychra

Více než pět let vedu malý oddíl ve velkém městě, pořádám závod horských kol Zlaté šlapátko a sem tam se nechám uvrtat do nějaké další (většinou brněnské) akce.

Marcel – Petr Sůkal

servis tým

Jsem původem břeclavák, ale už nějaký čas bydlím v Rosicích, kde se podílím na vedení mladého oddílu. Miluju výlety s rodinou, tábory a aktivní sport všeho druhu. V současnosit VM společenství spíše tiše podporuji, ale věřím, že na letním běhu se určitě potkáme. ;)

Píšťa – Markéta Ježková

Externista - Historie a myšlenkové základy

Svůj čas vkládám do svých životních oborů: fyzioterapie, management a práce s dětmi a mládeží. Ráda si povídám, jednám a filosofuji s lidmi. Ve svém volném čase cestuju, tancuju, šiju a zpívám :)

Stenli – Martin Hlaváč

Instruktor na dovolené (jinak Autorita a vztahy)

Moje srdce patří Slovácku – víno, ženy, zpěv… a taky jsem se tam narodil. Poslední dekádu se ve skautu věnuju vzdělávání zde na VM a tu a tam větší akce jako např. Obrok nebo CEJ 2014. Aktuálně jsem na VM v útlumu, protože se chci věnovat písničkaření a koncertování s kytarou.

Áda – Adam Přibyl

servis tým, DRAT

Kdo ze skautů nezná Blansko, jako by nebyl. A přesně odtud já pocházím. Vedu družinku vlčat, a když se naskytne příležitost, vyrazím na nějakou roverskou akci. Jsem pro každou neplechu a nepohrdnu žádným sportem. Poznávací znamení: aktivní v noci.