Tým Velké Moravy

Legenda: OR = oddílová rada

Prcek – Jan Morávek

vůdce ČLK, Osobnost čekatele, Metodika, propagace, čajovna

Pocházím ze San Piega, kde už 3 roky vedu několik družin skautů. Častěji mě ale potkáte v Brně, kde studuji informatiku. Nejraději se věnuji sci-fi a fantasy v jakékoliv podobě.

Mazda – Jakub Mazanec

vůdce VLK, Komunikace, Organizace, DRAT

Věnuji se studiu dějepravy a Orientu na FF UK, ale rád si s vámi promluvím i o divadle, poezii, rétorice nebo čemkoliv jiném :-) Na VM pro vás jakožto člen DRATu budu chystat nevšední zážitky a výlety do světa fantazie. Poznávací znamení: modrá-bílá-modrá-bílá-modrá-bílá-modrá.

Martička – Martina Pitnerová

zástupkyně vůdce ČLK, Psychologie

Dokončuju sociální práci na MU v Brně a pracuju v mateřské škole. Skauting teď provozuju hlavně na VM a pak nepřímo na RK Fonticulus Maděra, kde si většinu doby hraju na kuchařku. Mám ráda vše folklórní, tanec, cestování, toulání se přírodou, hraní na kytaru, kulturní počiny či pití dobrého kafe!

Hrob – Robin Vysloužil

zástupce vůdce VLK, Bezpečnost, Zajištění činnosti, servis, propagace

Z Prostějova, věčně studuju informatiku v Brně. Velký fanda internetového bizáru, nekorektního humoru a skateboardingu.

Mary – Pavla Bednáriková

Osobnost čekatele

Doma jsem ve Valašském Meziříčí, kde jsem předala oddíl a teď si moc užívám oddílové skautské dovolené v táborové kuchyni. Častěji mě ale potkáte v Brně, buď v práci v sociálním podniku Restart nebo jako správného kavárenského povaleče v kavárně, na zahrádce, na patníku, na stojáka, v parku atd.

Učeň – Jakub Holobrádek

Metodika, Vedení oddílu

Studuju v Brně Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Hraju v Havlíčkově Brodě softball. Jsem v redakční radě Skautingu. Fascinuje mě Seton, indiáni a stylové táboření v týpí.

Ostříž – Jan Štěpánek

DRAT, Myšlenkové základy a historie, Osobnost

Jsem švihák pocházející z oddílu Tornádo, což zřejmě vysvětluje několik mých vlastností. Studuji učitelství pro SŠ na PřF JČU. Rád si hraju a ptám se „proč“. Nerad poučuji, ale... Na VM se starám o zážitky, takže můžeme podniknout nějaké to šodání nebo se společně kouknout do šajzky. ;-)

Káně – Mgr. Štěpán Káňa

Myšlenkové základy a historie

Studuji analytickou chemii i učitelství chemie na PřF Masarykovy univerzity. Pocházím z Břeclavi, kde se podílím na vedení střediska i pomáhám při vedení vlčat. Hraji na mnoho hudebních nástrojů a sním, že se jednou stanu Nejvyšším panem železničářem.

Walker – Jan Žárský

Bezpečnost, Zajištění činnosti, Komunikace, propagace, servis

Pocházím z Kopřivnice, ale teď studuju v Brně informatiku. Mám na svědomí velkomoravský web. Ve volném čase hraju na kytaru, chystám oddílové akce nebo bastlím s Arduinem.

Gabča – Gabriela Plchová

DRAT, Metodika

Pocházím z malebného městyse Jedovnice, kde vedu skautky a jsem zástupce vedoucího oddílu. Mimo to mě můžete potkat na Jihomoravské Žirafě, v ulicích Brna či na menších roverských akcích. Ráda tvořím, píši, tančím, zpívám nebo koukám do ohně.

Štěstí – Michaela Hofírková

Vedení oddílu

Pocházím z Ostravy, kde vedu družinky světlušek a čerstvě okouším povinnosti zástupkyně vedoucího oddílu. Jinak se většinou nacházím v Brně, kde studuji dějiny umění. Pokud zrovna neskautuji, či nesedím v knihách, tak ráda fotím, cestuju a pojídám olivy.

Dáda – David Lang

Vedení oddílu, Osobnost

Čerstvě jsem převzal chlapecký oddíl v Brně, kterému se snažím věnovat co nejvíce času. Zbytek času mi bere ta nepříjemná zkouška, co začíná na M (a končí aturita), a příprava na studium 1 a 0. Pokud se i tak dostaví volná chvíle, rád ji trávím hrou na kytaru, zpěvem, prací se dřevem, případně tvorbou počítačových her. Poznávací znamení: fousy plné smíchu.

Anička – Anna Kašparová

Myšlenkové základy a historie

Jsem doma v Praze, kde taky studuji medicínu s cílem léčit děti, nebo duše a nebo možná dětské duše. Skautsky se angažuji na VM a jako vůdkyně dívčího oddílu kousek za Prahou. Pokud nestuduji, ani se neangažuji a nechce se mi ven, tak šiju, pletu a čtu. Když se mi ven chce, vyskytuji se na kulturních akcích všeho druhu, na horách a v lesích.

Jéňa – Jan Osolsobě

Organizace, Hospodaření

Jsem z malé vesničky jménem Luleč, ve které jsem zástupce kapitána oddílu vodních skautů. Rád spím a jím. Studuji informatiku v Brně a závodně běhám. Také rád hraji na kytaru a zpívám.

Bábin – Ondřej Luka

Studuji střední školu veřejnoprávní v Praze, ale doma jsem v (na) Kladně, kde působím jako oddílový rádce. Ve volném čase rád cestuji, jezdím na horském kole a lezu po skalách.

Robbin – Jakub Lehký

Metodika, DRAT

Jmenuji se Robbin a skautuji od roku 2006 v Hranicích, kde se podílím na vedení oddílu. Kromě Velké Moravy mě najdete v týmu RK Citadela. Snažím se využívat svůj čas naplno, takže kromě studia na gymnáziu se věnuji volejbalu, dřevárenskému šermu, hře na trubku a tanci (rekreačně). Kromě Junáka jsem také členem woodcrafterské Ligy lesní moudrosti.

Ljusy – Lucie Jindrová

Osobnost

Mým rodným městem je Kladno, kde zastupuji vedoucího střediska. V nedaleké Praze bych měla brzy dokončit studium Učitelství pro I. stupeň ZŠ. Odpočívám při hře na klavír nebo kocháním se krajinou z kánoe.

Rejže – Marie Rejžková

Psychologie

Verča – Veronika Palová

Hospodaření

Woody – Kamila Novotná

DRAT

Majkl – Michal Holobrádek

DRAT, Organizace

Pocházím z Břeclavi, kde taky vedu roverský kmen. Rovering mi přijde natolik zajímavý, že se angažuju v Roverském odboru Junáka. Hraju softball, díky kterému cestuju po světě a reprezentuju naši zem. Miluju čokoládu a zmrzlinu…

Anča – Anna Poláková

servis tým

Skautuju v Českých Budějovicích a čerstvě studuji v Hradci Králové, takže od oddílu mám teď pauzu. Na kurzu se potkáme nejčastěji v kuchyni. Ve volném čase ráda chodím na libovolně dlouhé procházky.

Ferda – Jana Vytásková

Psychologie

Původně pocházím z Prostějova, kde je i mé skautské středisko. Po vystudování psychologie jsem se přesunula do Prahy, kde nyní pracuji jako recruiter. V Junáku se starám o odbor vlčat a světlušek.

Mýval – Mgr. Karel Ryba

Organizace, Právo

Pracuji jako ředitel ve státní správě. Na Velké Moravě podporuji smysl pro humor a najdeš mě nejčastěji s papírem v ruce včetně bankovek. Ve volném čase rád cestuji, žiju kulturou a pátrám po svých předcích. Jsem místopředsedou okresní rady a zpravodajem pro vzdělávání okresu.

Ježek – Radomír Staš

Osobnost vůdce, DRAT

Mám rád výzvy, a proto se vydávám profesně i ve volném čase do míst, které prostě výzvy jsou. Ať už jde o ochranu krajiny, pedagogiku, politiku nebo zkrátka jen vedení oddílu, střediska. Chci, aby účastníci pochopili život jako příležitost, kterou je třeba chytit za pačesy a vyrazit za horizont!

Liška – Ludmila Stašová

Eko-enviro

Z Bílých Karpat, pracující jako koordinátorka a lektorka ekologického vzdělávání v Centru Veronica Hostětín, bývalá vedoucí dívčího oddílu. Přiroda, zelené programy a envirotémata na Velké Moravě i v životě. V doupěti, v zahradě, v kuchyni, na cestách. S Ježkem, s foťákem a s odhodláním.

Peťa – Petra Zajíčková

DRAT

Pocházím z Olomouce, kde jsem 4 roky vedla družinu starších světlušek. Nyní mě ale najdete spíš v Praze, kde studuji na fakultě architektury. Ráda chodím po horách, zpívám, kreslím a realizuji různé šílenosti :D

Taťka – Mgr. Martina Rybová

Hospodaření

Pracuji jako učitelka na prvním stupni ZŠ. Působila jsem jako vůdkyně oddílu, zástupkyně vůdce střediska, výchovná zpravodajka a revizorka okresu. V současnosti hospodařím na různých skautských akcích okresu a střediska. Mám ráda rukodělné aktivity, práci na zahradě, čtu knížky a zabývám se genealogií.

Marcel – Petr Sůkal

servis tým

Jsem původem břeclavák, ale už nějaký čas bydlím v Rosicích, kde se podílím na vedení mladého oddílu. Miluju výlety s rodinou, tábory a aktivní sport všeho druhu. V současnosit VM společenství spíše tiše podporuji, ale věřím, že na letním běhu se určitě potkáme. ;)

Píšťa – Markéta Ježková

Myšlenkové základy a historie

Svůj čas vkládám do svých životních oborů: fyzioterapie, management a práce s dětmi a mládeží. Ráda si povídám, jednám a filosofuji s lidmi. Ve svém volném čase cestuju, tancuju, šiju a zpívám :)

Áda – Adam Přibyl

servis tým, DRAT

Kdo ze skautů nezná Blansko, jako by nebyl. A přesně odtud já pocházím. Vedu družinku vlčat, a když se naskytne příležitost, vyrazím na nějakou roverskou akci. Jsem pro každou neplechu a nepohrdnu žádným sportem. Poznávací znamení: aktivní v noci.

Mikro – Eva Novotná

Zabývám se edukací v muzeu v Třebíči, starám se o vzdělávání a pohodu dětí (nejen svých). Poradím ti se záležitostmi týkající se vedení přístavu. Ráda tvořím, jezdím na vodu, zbožňuji sladká jídla a rajčata.