Tým Velké Moravy

Legenda: OR = oddílová rada, DRAT = dramaturgický tým

Mikro – Mgr. Eva Novotná

Vůdkyně VLK, Vedení oddílu a personalistika

Zabývám se edukací v muzeu v Třebíči, starám se o vzdělání a pohodu dětí (nejen svých). Poradím ti se záležitostmi týkající se vedení přístavu. Zbožňuji sladká jídla a rajčata. Značka: vlasy.

Mary – Mgr. Pavla Bednáriková

Vůdkyně ČLK, Osobnost čekatele, Komunikace, patron OR

Doma jsem ve Valašském Meziříčí, kde jsem předala oddíl a teď si moc užívám oddílové skautské dovolené v táborové kuchyni. Častěji mě ale potkáte v Brně, buď v práci v sociálním podniku Restart nebo jako správného kavárenského povaleče v kavárně, na zahrádce, na patníku, na stojáka, v parku atd.

Ferda – Mgr. Jana Vytásková

Psychologie, patronka OR

Původně pocházím z Prostějova, kde je i mé skautské středisko. Po vystudování psychologie jsem se přesunula do Prahy, kde nyní pracuji jako recruiter. V Junáku se starám o odbor vlčat a světlušek.

Drobek – MUDr. Radoslav Šonský

Metodika, patron OR

Lékař, vůdce oddílu, výchovný zpravodaj ORJ a když čas dovolí, rád se bavím sportem, literaturou a hudbou aktivně a pasivně a vším, co mi přijde zajímavé a pod ruku. Značka: otevřen diskuzím o čemkoliv.

Mýval – Mgr. Karel Ryba

Organizace, Právo, předseda zkušební komise, hospodář

Pracuji jako ředitel kontaktního pracoviště úřadu práce. Na Velké Moravě kromě jiného aktivně podporuji smysl pro humor, i když to na první pohled nevypadá a najdeš mě nejčastěji s papírem v ruce. Ve volném čase rád cestuji a pátrám po svých předcích.

Ježek – Ing. Radomír Staš

Osobnost vůdce, DRAT

Rošťák pracující na CHKO Bílé Karpaty. V tuto chvíli se denně tvrdě nudím v práci a šetřím na doupě (brzy do něj přivedu drahou nastávající – Lišku). Až půlku roku trávím zimním spánkem. Aktivní nejsem ve dne ani v noci (závislost na peřinách, stejně jako můj pes Oskar).

Liška – Mgr. Ludmila Stašová

Eko-enviro

Divá žena z Beskyd studující v Brně, pracující ve školském zařízení pro environmentální vzdělávání, bývalá vedoucí dívčího oddílu. Zelené programy a envirotémata na Velké Moravě i v životě. V doupěti, v punkové zahradě, v kuchyni, na cestách. S Ježkem, s foťákem a s odhodláním.

Martička – Bc. Martina Pitnerová

šéfredaktorka Hlaholu, propagace

Studuju sociální práci na MU v Brně a prodávám v retrohračkářství. Nedávno jsem předala oddíl, kde teď zástupcuju, a rovněž mě baví žít tady na VM i na RK Fonticulus Maděra. Kromě skautingu mám ráda vše folklórní a lidové, tanec, cestování, toulání se přírodou, hraní na kytaru, nejrůznější kulturní počiny či pití dobrého kafe!

Prcek – Jan Morávek

DRAT, propagace, čajovna

Pocházím ze San Piega, kde už 3 roky vedu několik družin skautů. Častěji mě ale potkáte v Brně, kde studuji informatiku. Nejraději se věnuji sci-fi a fantasy v jakékoliv podobě.

Mazda – Jakub Mazanec

šéf DRATu, Komunikace

Věnuji se studiu dějepravy a Orientu na FF UK, ale rád si s vámi promluvím i o divadle, poezii, rétorice nebo čemkoliv jiném :-) Na VM pro vás jakožto člen DRATu budu chystat nevšední zážitky a výlety do světa fantazie. Poznávací znamení: modrá-bílá-modrá-bílá-modrá-bílá-modrá.

Hrob – Robin Vysloužil

šéf servis týmu, propagace

Podílím se na vedení oddílu mladších členu v Prostějově, studuji informatiku v Brně. I přes svou nepořádnost mám rád ve věcech systém. Umím vyjmenovat pí na 40 desetinných míst a vím, že mi to nikdy na nic nebude. Ve volném čase se věnuji longboardingu, freeski, slackline a podobným kratochvílím.

Peťa – Petra Zajíčková

DRAT

Pocházím z Olomouce, kde jsem 4 roky vedla družinu starších světlušek. Nyní mě ale najdete spíš v Praze, kde studuji na fakultě architektury. Ráda chodím po horách, zpívám, kreslím a realizuji různé šílenosti :D

Káně – Bc. Štěpán Káňa

šéfkuchař, Historie, Myšlenkové základy skautingu

Studuji chemii na PřF Masarykovy univerzity a doufám, že ji i vystuduji. Pocházím z Břeclavi, kde se podílím na vedení střediska. Hraji na mnoho hudebních nástrojů a rád bych se jednou stal Nejvyšším panem železničářem.

Ostříž – Jan Štěpánek

DRAT

Jsem švihák pocházející z oddílu Tornádo, což zřejmě vysvětluje několik mých vlastností. Studuji učitelství pro SŠ na PřF JČU. Rád si hraju a ptám se „proč“. Nerad poučuji, ale... Na VM se starám o zážitky, takže můžeme podniknout nějaké to šodání nebo se společně kouknout do šajzky. ;-)

Učeň – Jakub Holobrádek

Metodika, patron OR

Studuju v Brně Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Hraju v Havlíčkově Brodě softball. Jsem v redakční radě Skautingu. Fascinuje mě Seton, indiáni a stylové táboření v týpí.

Taťka – Mgr. Martina Rybová

Hospodaření, patronka OR

Pracuji jako učitelka na prvním stupni ZŠ. Působila jsem jako vůdkyně oddílu, zástupkyně vůdce střediska, výchovná zpravodajka a revizorka okresu. V současnosti hospodařím na různých skautských akcích okresu a střediska. Mám ráda rukodělné aktivity, práci na zahradě, čtu knížky a zabývám se genealogií.

Majkl – Michal Holobrádek

DRAT

Podílím se na vedení skautského oddílu a roverského kmene v Břeclavi, kde taky navštěvuju Gympl. Ve svém volném čase hraji softball za Havlíčkův Brod, společně se svým bráchou (viz výše). Taky jsem vyhrál ME. Zajímám se o rovering. Miluju čokoládu ve všech formách a podobách...

Walker – Jan Žárský

ministr propagandy a médií, servis tým

Pocházím z Kopřivnice, ale teď studuju v Brně informatiku. Mám na svědomí velkomoravský web. Ve volném čase hraju na kytaru, chystám oddílové akce nebo bastlím s Arduinem.

Gabča – Gabriela Plchová

DRAT

Jsem z malebného městyse Jedovnice, kde také vedu drobotinu - skautky a benjamínky. Mimo to mě můžete potkat na Jihomoravské Žirafě, v ulicích Brna či na menších roverských akcích. Ráda tvořím, píši, tančím, zpívám nebo koukám do ohně. A měla bych vás varovat, jsem marná ;)

Anča – Anna Poláková

servis tým

Jsem z Jihlavy, skautuju v Českých Budějovicích, kde hlavně chystám výpravy, tábory a starám se o technický chod oddílu. Na kurzu se potkáme nejspíš v kuchyni. Hraju na saxofon a klarinet, ráda si zaběhám nebo přečtu hezkou knížku.

Štěstí – Michaela Hofírková

servis tým

Pocházím z Ostravy, kde vedu družinky světlušek a čerstvě okouším povinnosti zástupkyně vedoucího oddílu. Jinak se většinou nacházím v Brně, kde studuji dějiny umění. Pokud zrovna neskautuji, či nesedím v knihách, tak ráda fotím, cestuju a pojídám olivy.

Dáda – David Lang

Čerstvě jsem převzal chlapecký oddíl v Brně, kterému se snažím věnovat co nejvíce času. Zbytek času mi bere ta nepříjemná zkouška, co začíná na M (a končí aturita), a příprava na budoucí studium 1 a 0. Pokud se i tak dostaví volná chvíle, rád ji trávím hrou na kytaru, zpěvem, prací se dřevem, případně tvorbou počítačových her. Poznávací znamení: fousy plné smíchu.

Jéňa – Jan Osolsobě

Jsem z malé vesničky jménem Luleč, ve které jsem zástupce kapitána oddílu vodních skautů. Rád spím a jím. Studuji informatiku v Brně a závodně běhám. Také rád hraji na kytaru a zpívám.

Bábin – Ondřej Luka

Studuji střední školu veřejnoprávní v Praze, ale doma jsem v (na) Kladně, kde působím jako oddílový rádce. Ve volném čase rád cestuji, jezdím na horském kole a lezu po skalách.

Robbin – Jakub Lehký

Jmenuji se Robbin a skautuji od roku 2006 v Hranicích, kde se v současné době podílím na vedení oddílu. Kromě Velké Moravy mě najdete v týmu RK Citadela. Snažím se využívat svůj čas naplno, takže kromě studia na gymnáziu se věnuji volejbalu, dřevárenský šermu, hře na trubku a tanci (rekreačně). Kromě Junáka jsem také členem woodcrafterské Ligy lesní moudrosti.

Anička – Anna Kašparová
Vezír – Ing. Martin Sychra

Více než pět let vedu malý oddíl ve velkém městě, pořádám závod horských kol Zlaté šlapátko a sem tam se nechám uvrtat do nějaké další (většinou brněnské) akce.

Marcel – Ing. Petr Sůkal

Pracuji jako operátor v dukovanské elektrárně. Tým jsem posílil teprve nedávno a rád se postarám o vaši dobrou náladu ;) Ve skautu především zastupuji vedoucí koedukovaného oddílu v Rosicích. Potkat mě můžou také vaši rádci na Jihomoravské Žirafě. Rád sportuji, věnuji se geocachingu a teď si nově užívám volné chvíle se svou dcerkou Viktorií.

Píšťa – Mgr. Markéta Chytrá

Historie, Myšlenkové základy skautingu

Svůj čas vkládám do svých životních oborů: fyzioterapie, management a práce s dětmi a mládeží. Ráda si povídám, jednám a filosofuji s lidmi. Ve svém volném čase cestuju, tancuju, šiju a zpívám :)

Stenli – Ing. Martin Hlaváč

Autorita a vztahy, patron OR, Chorály

Po Bc. (fyzika) a Ing. (projekt. management) jsem učil rok v Indii na ZŠ. Ve skautu jsem aktivní hlavně tady na VM, ale i např. na CEJ 2014 (koordinace týmu zázemí). Rád hraju na kytaru, zpívám a píšu písničky. Jihomoravák s indickou dochvilností, po stožáru nejvyšší na nástupu.

Čok – Ing. Petr Štipčák

Zajištění činnosti, Bezpečnost, servis tým

Nejčastěji mě potkáte v Brně, kde bydlím a pracuji v americké firmě na vývoj elektroniky.
Ve skautu mě najdeš na stromě při stavbě a chodu vysokých lanových překážek, či v zázemí velkých akcí jako elektrikáře nebo fotografa.

Žýžala – Ing. Stanislava Lingová

Hospodaření, Plánování

Vystudovaný agronom. Začínám s benjamínky, snad to přežijí a já též. Ráda tvořím téměř ze všeho. Není-li na tvorbu vidět, sleduji hvězdy. Nejsou-li hvězdy, koukám na TV (motorky, formule 1). I přes můj věk miluju moderní technologie.

Kristýnka – Bc. Kristýna Skoková

servis tým

Více než pět let vedu malý koedukovaný oddíl, konkrétně zejména starší skauty a rovery (ano, vedu kluky). Ráda si popovídám o přípravě tábora a celotáborové hry. I mimo skaut se věnuji práci s dětmi, v současnosti pracuji v domě dětí a mládeže.

Áda – Adam Přibyl

servis tým, DRAT

Kdo ze skautů nezná Blansko, jako by nebyl. A přesně odtud já pocházím. Vedu družinku vlčat, a když se naskytne příležitost, vyrazím na nějakou roverskou akci. Jsem pro každou neplechu a nepohrdnu žádným sportem. Poznávací znamení: aktivní v noci.