Tým Velké Moravy

Hrob – Robin Vysloužil

vůdce ČLK, Bezpečnost, Zajištění činnosti

Z Prostějova, momentálně se snaží zvyšovat kvalitu jednoho softwarového produktu v Praze. Velký fanda internetového bizáru, nekorektního humoru a skateboardingu.

Prcek – Jan Morávek

zástupce vůdce ČLK, Osobnost čekatele, Metodika

Pocházím ze San Piega, kde už 3 roky vedu několik družin skautů. Častěji mě ale potkáte v Brně, kde studuji informatiku. Nejraději se věnuji sci-fi a fantasy v jakékoliv podobě.

Učeň – Jakub Holobrádek

zástupce vůdce ČLK, Metodika, Vedení oddílu

Studuju v Brně Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Hraju v Havlíčkově Brodě softball. Jsem v redakční radě Skautingu. Fascinuje mě Seton, indiáni a stylové táboření v týpí.

Mazda – Jakub Mazanec

Komunikace, Organizace

Věnuji se studiu dějepravy a Orientu na FF UK, ale rád si s vámi promluvím i o divadle, poezii, rétorice nebo čemkoliv jiném :-) Na VM pro vás jakožto člen DRATu budu chystat nevšední zážitky a výlety do světa fantazie. Poznávací znamení: modrá-bílá-modrá-bílá-modrá-bílá-modrá.

Ostříž – Jan Štěpánek

Myšlenkové základy a historie, Osobnost

Jsem švihák pocházející z oddílu Tornádo, což zřejmě vysvětluje několik mých vlastností. Studuji učitelství pro SŠ na PřF JČU. Rád si hraju a ptám se „proč“. Nerad poučuji, ale... Na VM se starám o zážitky, takže můžeme podniknout nějaké to šodání nebo se společně kouknout do šajzky. ;-)

Jéňa – Jan Osolsobě

Organizace, Hospodaření

Jsem z malé vesničky jménem Luleč, ve které jsem zástupce kapitána oddílu vodních skautů. Rád spím a jím. Studuji informatiku v Brně a závodně běhám. Také rád hraji na kytaru a zpívám.

Bábin – Ondřej Luka

Studuji střední školu veřejnoprávní v Praze, ale doma jsem v (na) Kladně, kde působím jako oddílový rádce. Ve volném čase rád cestuji, jezdím na horském kole a lezu po skalách.

Anča – Anna Poláková

Skautuju v Českých Budějovicích a čerstvě studuji v Hradci Králové, takže od oddílu mám teď pauzu. Na kurzu se potkáme nejčastěji v kuchyni. Ve volném čase ráda chodím na libovolně dlouhé procházky.

Walker – Jan Žárský

Bezpečnost, Zajištění činnosti, Komunikace

Pocházím z Kopřivnice, ale teď studuju v Brně informatiku. Mám na svědomí velkomoravský web. Ve volném čase hraju na kytaru, chystám oddílové akce nebo bastlím s Arduinem.

Gabča – Gabriela Plchová

Metodika

Pocházím z malebného městyse Jedovnice, kde vedu skautky a oddíl. Mimo to mě můžete potkat na Jihomoravské Žirafě, v ulicích Brna či na menších roverských akcích. Ráda tvořím, píši, tančím, zpívám nebo koukám do ohně.

Woody – Kamila Novotná

Studuju psychologii v Olomouci, ale najdete mě všude možně. V Brně se podílím na Jihomoravské Žirafě, v Rosicích vedu rovery a v Kroměříži hraju na kytaru v PN. Jinak fotím na analog, vyšívám, maluju a vysedávám po kavárnách.

Rejže – Marie Rejžková

Psychologie

Štěstí – Michaela Hofírková

Vedení oddílu

Pocházím z Ostravy, kde vedu družinky světlušek a také jsem zástupkyně vedoucího našeho oddílu. Jinak se většinou nacházím v Brně, kde studuji dějiny umění. Pokud zrovna neskautuji, či nesedím v knihách, tak ráda fotím, cestuju a pojídám olivy.

Dáda – David Lang

Vedení oddílu, Osobnost

Čerstvě jsem převzal chlapecký oddíl v Brně, kterému se snažím věnovat co nejvíce času. Zbytek času mi bere ta nepříjemná zkouška, co začíná na M (a končí aturita), a příprava na studium 1 a 0. Pokud se i tak dostaví volná chvíle, rád ji trávím hrou na kytaru, zpěvem, prací se dřevem, případně tvorbou počítačových her. Poznávací znamení: fousy plné smíchu.

Mary – Pavla Bednáriková

Osobnost čekatele

Doma jsem ve Valašském Meziříčí, kde jsem předala oddíl a teď si moc užívám oddílové skautské dovolené v táborové kuchyni. Častěji mě ale potkáte v Brně, buď v práci v sociálním podniku Restart nebo jako správného kavárenského povaleče v kavárně, na zahrádce, na patníku, na stojáka, v parku atd.

Káně – Mgr. Štěpán Káňa

Myšlenkové základy a historie

Studuji analytickou chemii i učitelství chemie na PřF Masarykovy univerzity. Pocházím z Břeclavi, kde se podílím na vedení střediska i pomáhám při vedení vlčat. Hraji na mnoho hudebních nástrojů a sním, že se jednou stanu Nejvyšším panem železničářem.

Martička – Martina Pitnerová

Psychologie

Dokončuju sociální práci na MU v Brně a pracuju v mateřské škole. Skauting teď provozuju hlavně na VM a pak nepřímo na RK Fonticulus Maděra, kde si většinu doby hraju na kuchařku. Mám ráda vše folklórní, tanec, cestování, toulání se přírodou, hraní na kytaru, kulturní počiny či pití dobrého kafe!

Anička – Anna Kašparová

Myšlenkové základy a historie

Jsem doma v Praze, kde taky studuji medicínu s cílem léčit děti, nebo duše a nebo možná dětské duše. Skautsky se angažuji na VM a jako vůdkyně dívčího oddílu kousek za Prahou. Pokud nestuduji, ani se neangažuji a nechce se mi ven, tak šiju, pletu a čtu. Když se mi ven chce, vyskytuji se na kulturních akcích všeho druhu, na horách a v lesích.

Robbin – Jakub Lehký

Metodika

Jmenuji se Robbin a skautuji od roku 2006 v Hranicích, kde vedu oddíl. Kromě Velké Moravy mě najdete v týmu RK Citadela. Snažím se využívat svůj čas naplno, takže kromě studia na gymnáziu se věnuji volejbalu, dřevárenskému šermu, hře na trubku a tanci (rekreačně). Kromě Junáka jsem také členem woodcrafterské Ligy lesní moudrosti.

Verča – Veronika Palová

Hospodaření

Pastelka – Tereza Štaubertová

Jsem z Humpolce, kde vedu oddíl vlčat a světlušek. Studuji v Brně a pokud všechno dobře dopadne, jednou ze mě bude paní učitelka matematiky a biologie. Ráda čtu, kreslím a snažím se běhat orienťák. Na VM se starám o to, aby vaše bříška byla vždycky plná 🙂

Weny – Vendula Strnadová
Makča – Jakub Zoblivý

Bydlim v Brně ale mé srdce je spjato s městysem Křtiny. Ve Křtinách vedu roverský kmen Rretalon, který jsem zde pomáhal dávat zpátky do chodu. Rovering mě dostává takovým způsobem, že se angažuji v Roverském odboru, kde mám na starost správu roverských výzev a projektů. Navíc miluju hory, fotbal, čokoládu, steaky a studuju v onom Brně medicínu.

Maš – Martin Smisitel
Mýval – Mgr. Karel Ryba

Organizace, Právo

Pracuji jako ředitel ve státní správě. Na Velké Moravě podporuji smysl pro humor a najdeš mě nejčastěji s papírem v ruce včetně bankovek. Ve volném čase rád cestuji, žiju kulturou a pátrám po svých předcích. Jsem místopředsedou okresní rady a zpravodajem pro vzdělávání okresu.

Taťka – Mgr. Martina Rybová

Hospodaření

Pracuji jako učitelka na prvním stupni ZŠ. Působila jsem jako vůdkyně oddílu, zástupkyně vůdce střediska, výchovná zpravodajka a revizorka okresu. V současnosti hospodařím na různých skautských akcích okresu a střediska. Mám ráda rukodělné aktivity, práci na zahradě, čtu knížky a zabývám se genealogií.

Majkl – Michal Holobrádek

Organizace

Pocházím z Břeclavi, kde taky vedu roverský kmen. Rovering mi přijde natolik zajímavý, že se angažuju v Roverském odboru Junáka. Hraju softball, díky kterému cestuju po světě a reprezentuju naši zem. Miluju čokoládu a zmrzlinu…