Čekatelský lesní kurz

Přinášíme ti nadupaný čekatelský kurz, kde kromě kýženého odznaku získáš zkušenosti a zážitky, o kterých se ti ani v těch nejlepších snech nezdá! Dosáhl-li jsi alespoň 15 let, přijeď za námi okusit ducha Velké Moravy a ukázat slovanskému božstvu, že TY na čekatelky máš!

Proč jet na Velkou Moravu

• Chceš složit čekatelskou zkoušku?
  • Chceš zažít báječnou skautskou atmosféru?
  • Chceš vědět, jak vést nebo se v tom zlepšit?
  • Chceš najít motivaci ke skautování?
  • Chceš si užít fajn čas s milými lidmi?
  • Chceš zjistit, co znamená „gombík“?

Pokud ano, tak Velká Morava je pro tebe tou nejlepší volbou!

Co tě čeká

Celá tvá velkomoravská pouť začne o jarním víkendu. Na moravských pláních se seznámíš s čekateli ze svého kurzu a s instruktory, kteří budou tvými rádci a průvodci. Během putování v bujné přírodě tě čekají zážitky, na které budeš s ostatními ještě dlouho vzpomínat.

Ani se nenaděješ a bude tu srpen a s ním i letní běh za přítomnosti VLKů (tedy účastníků vůdcovského kurzu) a dalších instruktorů. Vyhřátá půda, obzor zalitý sluncem, nebe bez mráčku, zurčící potok a TY! Celým táborem tě bude doprovázet přátelský velkomoravský duch a také programy, které tě nachystají na čekatelskou zkoušku. Ta proběhne již na konci letního běhu. Žádné strachy, příprava je kvalitní a rozhodně se nebudeš nudit :)

Barevné listí, zralá jablka, slábnoucí slunce a pro tebe bude podzim znamenat ještě jednu věc. Závěrečný víkend, aneb rozloučení se s kurzem! Budeš mít šanci užít si parádní čas s lidmi z čekatelského i vůdcovského kurzu a navíc jako bonus obdržíš zasloužený čekatelský odznak!

Co se naučíš

Díky tomu, že jsme čekatelský kurz, je samozřejmostí naučit tě vše nezbytné pro splnění čekatelské zkoušky. Bezpečnost, hospodaření či metodika – všechno bude pro tebe hračkou. Kromě toho budeš mít možnost si vše vyzkoušet v praxi v rámci oddílových rad, které zde společně s ostatními vytvoříš.

Na programech našich vrchních učenců se naučíš:

• Pracovat se stezkami – program bude bavit tvé svěřence a navíc si splní body stezky
  • Komunikovat a spolupracovat v rámci týmu
  • Určovat si cíle své činnosti – vždy tak dospěješ k tomu, k čemu jsi chtěl
  • Najít nové způsoby, jak uchopovat staré známé věci
  • Pochopit vnitřní fungování Junáka
  • Naplánovat si akci se vším všudy – přes symbolický rámec, program až po hospodaření

Věříme, že po zažití našeho kurzu, pro tebe bude vše snazší a zábavnější :)

Kdo za vším stojí?

Kurz spatřil světlo světa roku 1999 a to především díky lidem jako Evžen Řezáč – Jestřáb, Karel Ryba – Mýval, Hana Vogeltanzová – Hanka, Martina (Lukešová) Rybová – Taťka, Stanislava Lingová – Žýžala, Michal Zdražil – Šmudla, Jan Švrček – Jean či Dana Vilímková – Pipka. Některé z nich je možné potkat na Velké Moravě i dnes, protože stále oblékají instruktorská trička a šátky.

Každý z velkomoravského týmu je jiný. Někdo ti může nabídnout třeba své zkušenosti s roveringem, jiný s účastí na velkých mezinárodních akcích, další má v malíčku originální rukodělky nebo čajový rituál. To co však mají všichni Velkomoravané společné je otevřenost, ochota naslouchat, promluvit si o čemkoliv a pomoci ti.

Prcek

vůdce ČLK, Osobnost čekatele, Metodika, propagace, čajovna

Pocházím ze San Piega, kde už 3 roky vedu několik družin skautů. Častěji mě ale potkáte v Brně, kde studuji informatiku. Nejraději se věnuji sci-fi a fantasy v jakékoliv podobě.

Martička

zástupkyně vůdce ČLK, Psychologie

Dokončuju sociální práci na MU v Brně a pracuju v mateřské škole. Skauting teď provozuju hlavně na VM a pak nepřímo na RK Fonticulus Maděra, kde si většinu doby hraju na kuchařku. Mám ráda vše folklórní, tanec, cestování, toulání se přírodou, hraní na kytaru, kulturní počiny či pití dobrého kafe!

Mazda

vůdce VLK, Komunikace, Organizace, DRAT

Věnuji se studiu dějepravy a Orientu na FF UK, ale rád si s vámi promluvím i o divadle, poezii, rétorice nebo čemkoliv jiném :-) Na VM pro vás jakožto člen DRATu budu chystat nevšední zážitky a výlety do světa fantazie. Poznávací znamení: modrá-bílá-modrá-bílá-modrá-bílá-modrá.

Hrob

zástupce vůdce VLK, Bezpečnost, Zajištění činnosti, servis, propagace

Z Prostějova, věčně studuju informatiku v Brně. Velký fanda internetového bizáru, nekorektního humoru a skateboardingu.

Mary

Osobnost čekatele

Doma jsem ve Valašském Meziříčí, kde jsem předala oddíl a teď si moc užívám oddílové skautské dovolené v táborové kuchyni. Častěji mě ale potkáte v Brně, buď v práci v sociálním podniku Restart nebo jako správného kavárenského povaleče v kavárně, na zahrádce, na patníku, na stojáka, v parku atd.

Učeň

Metodika, Vedení oddílu

Studuju v Brně Fyzikální inženýrství a nanotechnologie. Hraju v Havlíčkově Brodě softball. Jsem v redakční radě Skautingu. Fascinuje mě Seton, indiáni a stylové táboření v týpí.

Ostříž

DRAT, Myšlenkové základy a historie, Osobnost

Jsem švihák pocházející z oddílu Tornádo, což zřejmě vysvětluje několik mých vlastností. Studuji učitelství pro SŠ na PřF JČU. Rád si hraju a ptám se „proč“. Nerad poučuji, ale... Na VM se starám o zážitky, takže můžeme podniknout nějaké to šodání nebo se společně kouknout do šajzky. ;-)

Chci jet na Velkou Moravu!

Výtečně, to rádi slyšíme! Letos je přihlašování již uzavřeno. Pokud chceš jet na Velkou Moravu v roce 2020, můžeš nám zde zanechat svoji e-mailovou adresu a my tě včas upozorníme na začátek přihlašování.

Chceš se nás něco zeptat?

Napiš nám e‑mail na adresu velkamorava@skaut.cz nebo nám pošli zprávu na facebook.com/LK.VelkaMorava.